Pirkt e-laikrakstu  Laikraksta tirdzniecības vietas    Kontakti    Reklāma
   

Seko līdzi jaunumiem: Twitter Draugiem.lv Facebook
Sākums Raksti Interešu izglītība e-žurnāls Vecākiem e-Pirmsskolas Izglītība Abonēt

Nr.5 (535)

Nr.5 (535)

Elektroniskā PDF versija2.83 EUR


Apmaksas veids: piesakies sistēmai
vai ievadi kontaktdatus

Pēc maksājuma veikšanas nopirktais izdevums lejupielādēsies jūsu datorā. Jūs saņemsiet arī e-pasta ziņojumu ar saiti uz elektronisko izdevumu (lai lejuplādētu dokumentu, pieteikšanās sistēmai ir obligāta).

Abonēt avīzi

Lasi internetā

Vēl nedēļu var pieteikt pretendentus apbalvojumam “Laiks Ziedonim”

 

Apbalvojums “Laiks Ziedonim” jau piekto gadu tikspasniegts piecās nominācijās: zinātnē, novadpētniecībā, bērniem un jauniešiem, tautsaimniecībā un par dzīvi literatūrā. Pretendenti var būt gan jaunieši, gan aktīvi zinātnieki, gan tie, kuri nodot savas zināšanas citiem, attīstot Latvijas tautsaimniecību, gan bibliotekāri.Pieteikšanās līdz 23.februārim apbalvojuma mājas lapā www.laiksziedonim.lv/apbalvojums. Laureāti tiks paziņoti īpašā cildināšanas ceremonijā 3. maijā - Imanta Ziedoņa 85. dzimšanas dienā.

 

"Latvijas Grāmatu izstādes 2018" programma

No 23. līdz 25. februārim Starptautiskais izstāžu centrs Ķīpsalā kļūs par iedvesmojošu grāmatu pilsētu, kurā tiksies rakstnieki, tulkotāji, izdevēji un lasītāji. Trīs dienas Ķīpsalā notiks gada nozīmīgākais grāmatniecības pasākums – starptautiskā grāmatu un izdevniecību izstāde “Latvijas Grāmatu izstāde 2018”, kurā daudzveidīgu grāmatu klāstu piedāvās Latvijas un ārvalstu izdevniecības.

Lasi avīzē

REFORMA

14 miljonu eiro vērtais projekts velk akacī: pastāv risks izglītības ieguves nevienlīdzībai

Pēc vairāk nekā divu stundu ilgām diskusijām gan Saeimas deputāti, gan izglītības profesionāļi pauda satraukumu par to, ka, ieviešot jauno mācību saturu un pieeju, pastāv risks nevienlīdzībai izglītības ieguvē, kā arī mācību saturs neatbilst Latvijas valsts nacionālajām un ekonomiskajām interesēm.

VIEDOKLIS

Par patriotiskumu, pilsoniskumu, aktīviem malā stāvētājiem un savas dzīves veidotājiem

„Internets ir brīnišķīga platforma, lai uzzinātu to, ko citi jau zina, lai pastāstītu savas idejas un priekšlikumus, lai saplānotu un sadarbotos, lai radītu un priecātos par pašu paveikto,” domāt un darboties rosina Aija Tūna.

REFORMA

Jēdzienu neizpratne vai paviršs lietojums pagaidām caurvij visu skolotāja profesijas standarta projektu

"Ja nebūs zināšanu, visprasmīgākajā metodikā, lieliskā sadarbošanās praksē un kritiski analītiskajā domāšanā nebūs satura." Dr. habil. philol. Dace Markus.

Mācību saturs nepārtraukti jāpilnveido

Latvijas Universitātes profesors Mārcis Auziņš ir pārliecināts, ka, dzīvojot mainīgā un dinamiskā pasaulē, mācību saturs ir jāpilnveido nepārtraukti.

DOMĀSIM KOPĀ

Tiekam padarīti par masu bez dvēseles, svētuma un intelekta

Pieaugušie, darīsim visu, lai paši būtu patiesāki un īstāki kā cilvēki, un tikai tad būsim skolotāji, mācītāji! Bērni tic īstām lietām un ilgojas pēc tām, pēc īsta mīļuma, patiesām attiecībām.

REFORMA

Privātās iniciatīvas „Iespējamā misija” panākumi cīņā par Latvijas bērnu prātiem

Tas, ka piedāvātajā izglītības saturā kusli aizstāvētas Latvijas valsts nacionālās intereses un tautas latviskā identitāte, ieskaitot latviešu valodu, lika mums lūkoties pēc īstenajiem izglītības reformas pasūtītājiem.

PIEREDZE

Vai drāma ir radošs priekšmets, kur izlikt visu, kas ir iekšā?

Pirms simts gadiem Verners Jēgers savā pasaulslavenajā pētījumā pierādīja, ka visa sengrieķu māksla tika veltīta audzināšanai. Manuprāt, tāda ir patiesas mākslas misija [..] Mākslas uzdevums ir vairot harmoniju pasaulē, tuvināt cilvēku Dievam.

PIEREDZE

Tradicionālā kultūras mantojuma apgūšana, darinot Rugāju vainagu

Gatavojoties Vispārējiem latviešu dziesmu un deju svētkiem, kā arī Latvijas valsts simtgadībai, Rugāju jauniešu deju kolektīvs un tā vadītāja Astrīda Circene sāka interesēties par meiteņu vainagu izgatavošanu.

GRĀMATPLAUKTS

Grāmatas, kas šķīdina informācijas burbuļus

Apkopoti Latgales latviešu uzvārdi

E-pasts:
Parole
Reģistrēties
Skolas soma

Bērnu drošība

Pirmklasnieks

Latvijas Izglītības Vadītāju asociācija

LIZDA

Atziņas

Somijā pēc stundām skola nepaliek klusa. Tajā ieguldītos resursus izmanto pieaugušo izglītībā: mājturības kabinetā norit kulinārijas vai šūšanas kursi, zēnu mājturības kabinetā pieaugušie izgatavo priekšmetus no koka vai metāla, skolas mākslas studijā glezno vai veido, mūzikas kabineta instrumentus (visi iespējamie) izmanto skolēnu vai pieaugušo mūzikas grupas saviem mēģinājumiem, arī sporta un trenažieru zāli.
Dace Kalniņa, Grundzāles pamatskolas latviešu valodas un literatūras skolotāja, izglītības metodiķe un projektu koordinatore


Gadās arī tā...

No skolēnu domrakstiem:
Edgaram bieži bija vēlme iedzert, bet viņš zināja savas robežas, kā par piemēru: viņš nelika galdā to, kas viņam pieder, un šajā gadījumā tas bija zirgs, kurš piederēja muižas valdniekam.

 

Kontakti

Laikraksts „Izglītība un Kultūra”

Laikraksta „Izglītība un Kultūra” elektroniskais pielikums „Pirmsskolas Izglītība”

Galvenā redaktore — Daiga Kļanska

daiga.klanska@izglitiba-kultura.lv

Tālr. 29808301

 

Elektroniskais žurnāls „Vecākiem”

Galvenā redaktore — Vita Pļaviņa

vecakiem@izglitiba-kultura.lv

Tālr. 29190557

 

Abonēšanas, reklāmas un mārketinga vadītājs: Andris Barkāns

info@izglitiba-kultura.lv

reklama@izglitiba-kultura.lv

Tālr. 67096393; 25628748

 

Literārā redaktore: Zigrīda Purvlīce

redakcija@izglitiba-kultura.lv

 

Maketētāja: Linda Prātniece

redakcija@izglitiba-kultura.lv

 

Izdevēja SIA „AB konsultants” rekvizīti:

Reģ. Nr. 40103361805

Juridiskā adrese: Stabu iela 46/48–61, Rīga, LV-1011 

Biroja adrese: Dzirnavu iela 21, Rīga, LV-1010

Banka: AS „Swedbank”

Kods: HABALV22

Konts: LV78HABA0551030067643

 

Stingri aizliegts portālā www.izglitiba-kultura.lv un avīzē "Izglītība un Kultūra" publicētos materiālus kopēt, pārpublicēt, reproducēt, izplatīt, tulkot vai jebkādā citā veidā rīkoties bez redakcijas rakstiskas piekrišanas. Ja rakstiska atļauja no laikraksta redakcijas ir saņemta, obligāti ir jānorāda atsauce uz laikrakstu „Izglītība un Kultūra”.

Publikācijās paustais viedoklis ne vienmēr atspoguļo redakcijas viedokli.