Kontakti    Reklāma
   

Seko līdzi jaunumiem: Twitter Draugiem.lv Facebook
Sākums Raksti e-žurnāls Vecākiem e-Pirmsskolas Izglītība Abonēt

Nr.21 (487)

Nr.21 (487)

Elektroniskā PDF versija

Abonēt

Lasi avīzē

AKTUĀLI

Vai streiks bija nepieciešams?

"Manuprāt, katrā skolā streika būtību izprata atšķirīgi un vairāk izlēma streikot solidaritātes pēc. Nebija skaidrs, kā rīkoties, jo skolēni tāpat nāca uz skolu, skolotājiem darbavietā bija jābūt. Notiekošo uztvertu citādi, ja visi kaut kur pulcētos un skola tajā dienā tiktu aizslēgta."

ZINĀŠANAI

Draudzīgais aicinājums aicina

Laikā no 2015. gada 7. līdz 28. decembrim tiek izsludināta pretendentu pieteikšana apbalvošanai ar Draudzīgā aicinājuma medaļu un goda diplomu. Kandidātus tiek aicinātas pieteikt kā fiziskas, tā juridiskas personas.

PROFESIONĀLĀ IZGLĪTĪBA

Pēc vērienīgas rekonstrukcijas atklāti tehnikumi Rēzeknē un Daugavpilī

Tehnikums ir vienīgā mācību vieta Latvijā, kur ir uzstādīts vilciena vadības simulators lokomotīvju saimniecības tehniķu mācīšanai.

AKTUĀLI

Rīgas 5.internātpamatskolas bērniem ar īpašām vajadzībām atklāta sajūtu attīstības un radošo aktivitāšu telpa

Skolas saglabāšanai izveidota Madonas pilsētas 2. vidusskolas atbalsta biedrība

PROJEKTS

Jūrskolas audzēkņi ieguvuši vērtīgu praksi Spānijā un Maltā

LJA Jūrskolas kuģu vadītāju un kuģu mehānikas specialitātes audzēkņi šogad, pateicoties Eiropas Savienības finansētajam „Erasmus+” mobilitātes projektam, ieguva praktisko pieredzi Spānijas pilsētā Valensijā un Maltā.

ZINĀTNE

Latvijai nepieciešams pozitīvs šoka grūdiens

Latvijā vairāk runā par to, kā veicināt investoru piesaisti, kā radīt investīcijām labvēlīgu vidi, bet valsts līmenī maz runā par tehnoloģiju ražošanu, kas Latvijā rada lielāko pievienoto vērtību.

PĒTNIECĪBA

Uzlabotā EDI pētnieciskā darbība palielinās Latvijas tehnoloģiju kapacitāti

Skolā ir vērts mācīties matemātiku un fiziku, kas paver iespēju radošam un labi apmaksātam darbam nākotnē. Jauniešiem jau studiju laikā ir jābūt ļoti aktīviem un jāizvēlas pētīt reālas problēmas kādā no zinātniskajām institūcijām.

INTEREŠU IZGLĪTĪBA

„Zelta pumpurs” – Rīgas labākajiem interešu izglītības pedagogiem un audzēkņiem

Latvijas Nacionālās bibliotēkas Ziedoņa zālē 20. novembrī, skanot Ērika Ešenvalda „Dvēseles dziesmai” Venta Zilvera izpildījumā un veidojoties Gunas Zariņas smilšu zīmējumu pārvērtībām – no Latvijas karoga līdz Rīgas siluetam, sākās Rīgas domes izglītības, kultūras un sporta departamenta rīkotais Rīgas labāko interešu izglītības pedagogu un audzēkņu godināšanas pasākums. Viņi saņēma gada balvu „Zelta pumpurs” par sasniegumiem un ieguldījumu interešu izglītībā.

PROFESIONĀLĀ IZGLĪTĪBA

Jauno profesionāļu meistarības konkursa „WorldSkills 2015” nacionālā komanda – profesionālās izglītības vēstneši

27. novembrī, uzņemot jauno profesionāļu meistarības konkursa „WorldSkills 2015” nacionālo komandu, kas 59 valstu konkurencē ieguva 17. vietu, izglītības un zinātnes ministre Mārīte Seile lepojās ar jauniešu sniegumu, uzskatot, ka viņi ir labas profesionālās izglītības vēstneši Latvijas sabiedrībā. 

SKOLOTĀJS TUVPLĀNĀ

Veiksmes atslēga – elastīga domāšana un prasme sadarboties

Liene Salmiņa ir mācījusi latviešu valodu un literatūru gan valsts, gan privātā, gan alternatīvā skolā, arī Sibīrijas latviešu pēctečiem, ir bijusi izglītības programmas „Iespējamā misija” skolotāja mazākumtautī- bu skolā, ir strādājusi internacionālā skolā Itālijā, bet tagad veido bērnudārzu. Laikraksts aicināja Lieni uz sarunu, lai uzklausītu vi- ņas domas un pieredzes stāstu.

IESPĒJAS

Izglītoti 80 studiju apļu vadītāji un dalībnieki visā Latvijā

Projekta mērķis ir mācīt Latvijas iedzīvotājiem un viņus pārstāvošajām nevalstiskajām organizācijām studiju apļa metodes pamatprincipus, dalīties labās prakses piemēros un popularizēt metodes izplatību Latvijā un Eiropā.

AUGSTĀKĀ IZGLĪTĪBA

Kuldīdznieka izgudrotie viedie roboti

Vācijas autoražošanas uzņēmuma „Daimler AG” darbinieks Dāvis Meike  ir pateicīgs RTU un tās rektoram Leonīdam Ribickim par studiju laikā iegūtajām zināšanām un starptautiskas sadarbības iespējām, kā rezultātā viņš ar zināšanām un pieredzi var atbalstīt savu augstskolu.

VIEDOKLIS

Par pirmssvētku darbiem, kas jāpadara, jautājumiem, kuri jāuzdod, un pieturu pirms tālākā ceļa

"Tuvojoties semestra beigām, ir veselīgi atcerēties, ka tā ir tikai ne pārāk nozīmīga pietura nebeidzamajā mācīšanās un augšanas ceļā, pa kuru mēs visi ejam kopā. Raudzīsimies uz šo pieturu kā uz iespēju sākt jaunu ceļu, uzdrīkstēšanos doties tālāk par saredzamo, iespēju iepazīt nepazīstamo, apjausmu, cik daudzveidīga ir dzīve un cik dažādus ceļabiedrus varam sastapt!” aicina Aija Tūna.

ZINĀŠANAI

Māņticība. Vai un kā tā traucē attīstīties Latvijas sabiedrībai?

"Bailes ir vajadzīgas emocijas, kuras var traucēt, ja kļūst pārmērīgas; dusmas var būt vajadzīgas, bet tās var izpausties arī kā patoloģiska agresija, kas ir kaitējoša; normālā situācijā vainas apziņa mums ir nepieciešama, bet kopumā tā var būt ļoti traucējoša." Artūrs Utināns, RSU Psihosomatiskās medicīnas un psihoterapijas klīnikas ārsts psihoterapeits www.psihosomatika.lv

DIASPORĀ

„Labrīt!” un „Uz redzīt’!” iezvana mācību sākumu un beigas

Šā raksta mērķis ir iepazīstināt ar visvecāko Kanādas latviešu skolu, kas vienlaikus ir arī tradīcijām visbagātākā, – runa ir par Latviešu skolu Hamiltonā. Tā ir dibināta nozīmīgā datumā – 1948. gada 18. novembrī, un tas nozīmē, ka šī diena visiem ar skolu saistītajiem ļaudīm – audzēkņiem, viņu skolotājiem un vecākiem – ir dubulti svētki. Lai uzzinātu ko vairāk, uz sarunu aicināju izglītības iestādes pārzini Baibu Bredovsku.

METODISKAIS MATERIĀLS

ANO ilgtspējīgas attīstības mērķi. Pasaules lielākā mācību stunda

KULTŪRVĒSTURE

Noskaidroti konkursa „Muna sāta, škola, pogosts / piļsāta 1917.–2015. godi” uzvarētāji

GRĀMATPLAUKTS

Atgriežas iemīļotas bērnu grāmatas!

Kas jauns Zvaigznes ABC digitālo izdevumu jomā?

Dziedāsim ar Lilallā!

 

 


Kontakti

Izdevniecības vadītāja: Violeta Brenčeva

Tālr. 26002264

E-pasts: info@izglitiba-kultura.lv

Izdevniecības galvenā redaktore: Vita Pļaviņa

Tālr. 29190557

E-pasts: redakcija@izglitiba-kultura.lv 

vecakiem@izglitiba-kultura.lv

 

 

Laikraksts "Izglītība un Kultūra"

Laikraksta "Izglītība un Kultūra" elektroniskais pielikums "Pirmsskolas Izglītība"

Elektroniskais žurnāls „Vecākiem”

No 2019. gada augusta e-izdevumus izdod SIA "V-Media" (Reģ.nr. 4010336926) un SIA "Unigunde" (50003635891)