Pirkt e-laikrakstu  Laikraksta tirdzniecības vietas    Kontakti    Reklāma
   

Seko līdzi jaunumiem: Twitter Draugiem.lv Facebook
Sākums Raksti Interešu izglītība e-žurnāls Vecākiem e-Pirmsskolas Izglītība Abonēt

Nr.18 (484)

Nr.18 (484)

Elektroniskā PDF versija2.83 EUR


Apmaksas veids: piesakies sistēmai
vai ievadi kontaktdatus

Pēc maksājuma veikšanas nopirktais izdevums lejupielādēsies jūsu datorā. Jūs saņemsiet arī e-pasta ziņojumu ar saiti uz elektronisko izdevumu (lai lejuplādētu dokumentu, pieteikšanās sistēmai ir obligāta).

Abonēt avīzi

Lasi avīzē

JUBILEJA

Jelgavas Spīdolas ģimnāzijai– 25

Jelgavas Spīdolas ģimnāzija jau 25 gadus ir īpaša skola visiem, kas tai ir piederīgi. Latvijas atmodas laikā, 1990. gadā, skolu dibinot, tai tika piedēvēts eksperimentāls raksturs. Tas ļāva Spīdolā, kā saucam savu skolu, uzsākt daudzas jaunas mācību un vērtēšanas metodes, deva iespēju skolotājiem sākt mācīt no saviem mācību materiāliem, nevis no padomju izglītības sistēmas apstiprinātām grāmatām.

AKTUĀLI

LIZDA: pedagogu streika iespējamība aizvien lielāka

Izglītības un zinātnes ministre Mārīte Seile ir apņēmības pilna turpināt izstrādāt pedagogu darba samaksas jauno modeli, līdz no sociālajiem partneriem saņems galīgo atbildi „jā” vai „nē”, savukārt LIZDA priekšsēdētāja Inga Vanaga jauno modeli sauc par brāķi un gatavojas streikam.

VIEDOKLIS

Par burvju durtiņām, dzīvotmācīšanos un spārniem, kas jārada lidojumā

„Reizēm ar burtiem palīdzam bērniem lasīt vidi un kontekstus, kopā ar viņiem mācāmies izmantot tehnoloģijas, kuras ir jāatzīst un jāpieņem, un jāizmanto,” rosina Aija Tūna.

KONFERENCE

Kā bērnus gudri iesaistīt, lai būtu prieks lasīt

Meitenes labāk lasa uz papīra, bet zēni – uz ekrāna, uzsver LU Humanitāro zinātņu fakultātes asociētā profesore Vita Kalnbērziņa un aicina: ja ir problēmas ar zēnu lasītprasmi, izmantot teksta prezentāciju uz ekrāna.

KARJERA

Rīgas bērni un skolēni atvēra dažādu profesiju durvis

Sarunās skolēni atzīst, ka viņi vēl nav izlēmuši, ko dzīvē vēlas darīt, tikai retais to, par ko kļūs, zina jau kopš bērnības. Vairākums ir pārliecināts, ka ir jāturpina mācības vidusskolā. 

INTEREŠU IZGLĪTĪBA

Raiņa dzejas atbalsis Krievijā

Ekspedīcijas maršrutā bija iekļauts vēsturisku pilsētu apmeklējums: Rostova–Jaroslavļa–Kostroma–Kirova–Slobodska–Maskava. Brauciena laikā skolēni iepazinās ar vēstures un kultūras mantojumu, kā arī vietējo tautsaimniecību.

Dekoratīvs darbs: tamborētu pīnīšu glezniņa

Dekoratīvas radošas glezniņas no tamborētām pīnītēm, izmantojot atšķirīgu krāsu dziju, var veidot dažāda vecuma skolēni, apgūstot tamborēšanas pamatus. 

JUBILEJA

Humanitāra izglītība – nopietna intelekta veidošanas pamats

Lai ieskicētu laikmeta fonu, kā un kam radās iecere par klasiskas ģimnāzijas – Jelgavas Spīdolas ģimnāzijas – izveides nepieciešamību valsts iekārtas maiņas laikā pagājušā gadsimta 90. gados, uzrunājām vairākus tālaika notikumu dalībniekus un lieciniekus.

Jelgavas Spīdolas ģimnāzija absolventu atmiņās

Izvēloties absolventus, kurus laikrakstam uzrunāt, Jelgavas Spīdolas ģimnāzijas pedagogi ieteica tos, ar kuriem skola lepojas – ne tikai tādēļ, ka viņi ir izveidojuši veiksmīgu karjeru savā izvēlētajā darbības jomā, bet arī tādēļ, ka viņi patlaban uztur dzīvu saikni ar skolu, lasot lekcijas, organizējot un iesaistot skolēnus un skolotājus interesantos pasākumos un projektos. 

ZINĀTNE

Zinātnieki drošai un viedai pilsētai un sabiedrībai

Mūsu mērķis ir dot ieguldījumu tautsaimniecības transformācijā uz produktiem ar augstu pievienoto vērtību, kā arī veicināt e-pakalpojumu plašāku un drošāku lietošanu. Starp sadarbības partneriem ir gan galalietotāji, gan uzņēmēji, gan tehnoloģiju komercializētāji.

TEHNOLOĢIJAS

Mobilās lietotnes izmantosim droši

„Esiet uzmanīgi un, arī spēlējot spēles, nesūtiet savu paroli, personas datus, karšu numurus, naudu, pat ja sola kādus bonusus. Tā var ātri nozagt tavus kontus,” skolēnus brīdina blogeris Kristaps Skutelis.

PIEREDZE

Rīgas Zolitūdes ģimnāzijā skolēniem piedāvā individuālus mācību plānus

„Skolēni ir citi! Mēs nepārtraukti mācāmies. Es strādāju 30 gadu, un nav bijis tāda gada, kad es nemācītos. Vispirms ir jāapgūst teorija, un tad – kā rīkoties,” pieredzē dalās skolas direktore Svetlana Semenko, kura skolēniem māca vācu valodu.

VIEDOKLIS

Pagātne vai nākotne par 14 miljoniem eiro?

„VISC nav izvirzījis tādas idejas, kas būtu 14 miljonu eiro vērtas un liecinātu par kādu revolūciju izglītībā. Ir labas ieceres, bet pagaidām tās ir tikai jau esošā kompilācija,” uzskata vēstures mācību grāmatu autors Vilnis Purēns.

KULTŪRVĒSTURE

Pēc profesijas – ķirurģe, pēc aicinājuma – skolotāja

30 gadu Liepājas Medicīnas skolas direktore bija Rasma Kaju: pēc izglītības – ķirurģe, pēc aicinājuma – skolotāja un organizatore. Skarbu raksturu apveltīta dāma, kura vienlaikus varēja būt arī bezgala mīļa un iejūtīga, ja kādam kolēģim vai audzēknim gadījās problēmas. 

PIEREDZE

Brīvā dabā ir vieglāk veidot starppriekšmetu saikni

„Skolotājam ir jāmācās visu laiku, kopā ar saviem skolēniem jāseko līdzi laikam,” ir pārliecināts Rīgas Teikas vidusskolas mājturības un tehnoloģiju skolotājs Pēteris Kaļva.

METODISKIE MATERIĀLI

Personības radošā darbnīca

Rīgas Igauņu pamatskolas latviešu valodas un literatūras skolotāja Inita Ozola piedāvā tekstus diskusijām audzināšanas stundās.

GRĀMATPLAUKTS

Grāmatas, kas ir kā īsts atradums

Anda Lase, Rīgas Hanzas vidusskolas vizuālās mākslas skolotāja

Bieži pārcilātas tēmas negaidītā skatījumā

Liene Turka, Saldus 1. vidusskolas latviešu valodas un angļu valodas skolotāja

E-pasts:
Parole
Reģistrēties
Paziņojums

Skolas soma

Bērnu drošība

Pirmklasnieks

Latvijas Izglītības Vadītāju asociācija

LIZDA

Atziņas

Katra nepareiza izvēle ir nākotnes bezdarbnieks, kas valstij izmaksā krietni vairāk nekā viens karjeras konsultants.
Dace Kalniņa, Grundzāles pamatskolas latviešu valodas un literatūras skolotāja, izglītības metodiķe un projektu koordinatore


Gadās arī tā...

No skolēnu domrakstiem:
Satiekoties ar šādu problēmu, es nezinu, kā es sevi vestu.

 

Kontakti

Laikraksts "Izglītība un Kultūra" 

Galvenā redaktora p.i. - Andris Barkāns

Tālr. 67096393; 25628748

 

Laikraksta "Izglītība un Kultūra" elektroniskais pielikums "Pirmsskolas Izglītība"

Elektroniskais žurnāls „Vecākiem”

Galvenā redaktore — Vita Pļaviņa

vecakiem@izglitiba-kultura.lv

Tālr. 29190557

 

Abonēšanas, reklāmas un mārketinga vadītājs: Andris Barkāns

info@izglitiba-kultura.lv

reklama@izglitiba-kultura.lv

Tālr. 67096393; 25628748

 

Literārā redaktore: Zigrīda Purvlīce

redakcija@izglitiba-kultura.lv

 

Maketētāja: Linda Prātniece

redakcija@izglitiba-kultura.lv

 

Izdevēja SIA „AB konsultants” rekvizīti:

Reģ. Nr. 40103361805

Juridiskā adrese: Stabu iela 46/48–61, Rīga, LV-1011 

Biroja adrese: Dzirnavu iela 21, Rīga, LV-1010

Banka: AS „Swedbank”

Kods: HABALV22

Konts: LV78HABA0551030067643

 

Stingri aizliegts portālā www.izglitiba-kultura.lv un avīzē "Izglītība un Kultūra" publicētos materiālus kopēt, pārpublicēt, reproducēt, izplatīt, tulkot vai jebkādā citā veidā rīkoties bez redakcijas rakstiskas piekrišanas. Ja rakstiska atļauja no laikraksta redakcijas ir saņemta, obligāti ir jānorāda atsauce uz laikrakstu „Izglītība un Kultūra”.

Publikācijās paustais viedoklis ne vienmēr atspoguļo redakcijas viedokli.