Pirkt e-laikrakstu  Laikraksta tirdzniecības vietas    Kontakti    Reklāma
   

Seko līdzi jaunumiem: Twitter Draugiem.lv Facebook
Sākums Raksti Interešu izglītība e-žurnāls Vecākiem e-Pirmsskolas Izglītība Abonēt

Nr.15 (525)

Nr.15 (525)

Elektroniskā PDF versija2.83 EUR


Apmaksas veids: piesakies sistēmai
vai ievadi kontaktdatus

Pēc maksājuma veikšanas nopirktais izdevums lejupielādēsies jūsu datorā. Jūs saņemsiet arī e-pasta ziņojumu ar saiti uz elektronisko izdevumu (lai lejuplādētu dokumentu, pieteikšanās sistēmai ir obligāta).

Abonēt avīzi

Lasi internetā

Novēlojies Zinību dienas raksts Latvijas Bankas izglītības konferences kontekstā

Noslēdzam rakstu sēriju par izglītības sistēmā nepieciešamajām pārmaiņām kā priekšnosacījumu tam, ka Latvija kļūst par labklājības valsti.

 Pavisam drīz, 27. septembrī, notiks Latvijas Bankas konference,kas šoreiz veltīta izglītības tēmas problemātikai. Jau ilgāku laiku šīs konferences kontekstā Latvijas Bankas analītiķi pievērš izglītības nozareipastiprinātu uzmanību. Kā institūcija, kuras ieinteresētība izglītības sistēmas problēmās ir netieša, mēs cenšamies palīdzēt ar analītisko kapacitāti, proti, datu analīzi.

Kādas augstākās izglītības reformas Latvijā ir nepieciešamas?

Turpinām rakstu sēriju par izglītības sistēmā nepieciešamajām pārmaiņām kā priekšnosacījumu tam, ka Latvija kļūst par labklājības valsti.

Iepriekš viens no galvenajiem secinājumiem irbijis tāds, ka konkurētspējīgaivalsts ekonomikas struktūrai ir nepieciešama starptautiski konkurētspējīga augstākās izglītības sistēma. Lai Latvijai būtu cerības pārskatāmā nākotnē vismaz pietuvoties pasaules attīstīto valstu labklājības līmenim, valsts labākajām un lielākajām augstskolām ir jābūt pasaules Top100 augstskolu kvalitātes līmenī.

 

Latvijas augstākās izglītības sistēmas raksturojums

Turpinām rakstu sēriju par izglītības sistēmā nepieciešamajām pārmaiņām kā priekšnosacījumu tam, ka Latvija kļūst par labklājības valsti.

Iepriekšējos rakstos, kuranalizējām Latvijasvispārējās izglītības sistēmu, galvenais secinājums bija: pašlaikvalsts finansējumuizmantojam neefektīvi.Tā rezultātā cieš kopējā izglītības kvalitāte, turklāt daļa skolēnu (sevišķi mazajās skolās) nespēj pilnībā īstenot savu potenciālu un pakļauj sevi nabadzības riskiem nākotnē. Taču vietā ir jautājums, kas pēc skolas beigšanas notiek ar sekmīgāko skolēnu daļu?

 

 

Lasi avīzē

AKTUĀLI

Ventspils Mūzikas vidusskolas būvlaukumā iemūrēts vēstījums

Vēstījumā bija informācija par Ventspils pilsētu, jaunās Ventspils Mūzikas vidusskolas ēkas parametriem un īstenoto būvniecības tehnoloģiju risinājumiem, mērķis, kādam šī ēka tiek būvēta, informācija par ēkas arhitektu, būvnieku, kā arī par ēkā uzstādāmo unikālo instrumentu – koncertzāles ērģelēm.

INTERVIJA

Skolu direktoru lielākais izaicinājums – sadarbība un pedagogu trūkums

Pirms jaunā mācību gada sākuma uz sarunu aicināju Latvijas Izglītības vadītāju asociācijas prezidentu Siguldas Valsts ģimnāzijas direktoru Dr. sc. admin. Rūdolfu Kalvānu, lai iezīmētu tos izaicinājumus, ar kuriem patlaban ir un tuvākajos gados būs jāsaskaras Latvijas izglītības iestāžu vadītājiem, un risinājumus, kādus rast.

VIEDOKLIS

Par dažādām dienām, tētiem un dzīves svinēšanu

Aija Tūna: "Radiet tētiem iespēju iesaistīties klases un skolas dzīvē, lai citi bērni viņus pazīst, lai paša bērns ar tēti var lepoties! Ieguvēji būs visi, un arī skolas mācību un audzināšanas uzdevumi netiks atstāti novārtā. Tēti ir labu labie stāstnieki – ja vien notic, ka viņu stāstītais ir vajadzīgs."

Izglītība vienā valodā

PĒTERIS DAUGULIS, Ph. D., Daugavpils Universitātes vadošais pētnieks:

Galvenais rakstā izteiktais priekšlikums – Latvijas skolās ir jāpārtrauc mācīt un izmantot jebkādas svešvalodas. Latviešu bērnu un jauniešu kompetence svešvalodās ir jāuzskata par negatīvu iezīmi.

RUDENS EKSKURSIJAS

Daba ir vide bezgalīgām iespējām

Bērnībā dabā pavadītais laiks stiprina veselību un izveido veselīga dzīvesveida paradumus uz visu mūžu.

PIEREDZE

Skolēnu uzvedība: kā to izprast un mainīt

Ir svarīgi, kā uzvedības standartus īsteno klasē – ar tiem ir jāstrādā katru dienu, un tiem ir jāattiecas pilnīgi uz visiem. Ir regulāri jāpārbauda, cik efektīvi tie darbojas, un, ja nedarbojas, tad ir jāmaina.

SEMINĀRS

Dalās pieredzē un veido sadarbības iespējas

Ir svarīgi, kā direktors virza cilvēkus, kas ir sanākuši kopā. Katrs dzīvē satiktais cilvēks ir mūsu skolotājs, piemēram, arī bērns, kas klasē izaicina, skolotājam palīdz noslīpēt kā dimantu savu pacietību. Kritēriji ir mīlēt bērnu, atvērtība un sadarbība, mīlēt to, ko dari.

DZEJAS DIENAS

Skolotāji dzīvi pieraksta dzejā

„21. gadsimta cilvēks ir neprātīgi sadrumstalots. Citādāk nemaz nevar būt – mums ir jāpaspēj aptvert visu un sadalīt uzmanību tā, lai neviens nepaliek bešā. Tomēr katram ir nepieciešams atrast savu meditāciju. Es savējo atradu dzejā. Kāpēc citiem tā ir svarīga, nezinu.”

GRĀMATPLAUKTS

Pusaudži jāmīl citādāk! Vissvarīgākā grāmata pusaudžu vecākiem un audzinātājiem! 5 mīlestības valodas pusaudžiem

Mazākie klasē. Latvijas mazie zvēri un putni

Sēriju „Raibā pasaule” papildina „Matemātika. Mājturība un tehnoloģijas 2. klasei, 2. daļa” un „Latviešu valoda 3. klasei, 1. daļa”

Apgāda „Zvaigzne ABC” izdevumi 2017. gada AUGUSTĀ

E-pasts:
Parole
Reģistrēties
Skolas soma

Bērnu drošība

Pirmklasnieks

Latvijas Izglītības Vadītāju asociācija

LIZDA

Atziņas

Iekļaujoša izglītība ir izglītība visiem atbilstīgi viņu speciālajām vajadzībām. Izaicinājumi pedagogiem ir redzēt, ko bērns var vai nevar paveikt un ko mainīt. Lai ieraudzītu skolēnu vajadzības, ir jābūt ar atvērtu sirdi.
Linda Daniela, Latvijas Universitātes asociētā profesore, vadošā pētniece, Pedagoģijas nodaļas doktora studiju programmas „Pedagoģija” zinātniskā sekretāre


Gadās arī tā...

No skolēnu domrakstiem:
Satiekoties ar šādu problēmu, es nezinu, kā es sevi vestu.

 

Kontakti

Laikraksts „Izglītība un Kultūra”

Laikraksta „Izglītība un Kultūra” elektroniskais pielikums „Pirmsskolas Izglītība”

Galvenā redaktore — Daiga Kļanska

daiga.klanska@izglitiba-kultura.lv

Tālr. 29808301

 

Elektroniskais žurnāls „Vecākiem”

Galvenā redaktore — Vita Pļaviņa

vecakiem@izglitiba-kultura.lv

Tālr. 29190557

 

Abonēšanas, reklāmas un mārketinga vadītājs: Andris Barkāns

info@izglitiba-kultura.lv

reklama@izglitiba-kultura.lv

Tālr. 67096393; 25628748

 

Literārā redaktore: Zigrīda Purvlīce

redakcija@izglitiba-kultura.lv

 

Maketētāja: Linda Prātniece

redakcija@izglitiba-kultura.lv

 

Izdevēja SIA „AB konsultants” rekvizīti:

Reģ. Nr. 40103361805

Juridiskā adrese: Stabu iela 46/48–61, Rīga, LV-1011 

Biroja adrese: Dzirnavu iela 21, Rīga, LV-1010

Banka: AS „Swedbank”

Kods: HABALV22

Konts: LV78HABA0551030067643

 

Stingri aizliegts portālā www.izglitiba-kultura.lv un avīzē "Izglītība un Kultūra" publicētos materiālus kopēt, pārpublicēt, reproducēt, izplatīt, tulkot vai jebkādā citā veidā rīkoties bez redakcijas rakstiskas piekrišanas. Ja rakstiska atļauja no laikraksta redakcijas ir saņemta, obligāti ir jānorāda atsauce uz laikrakstu „Izglītība un Kultūra”.

Publikācijās paustais viedoklis ne vienmēr atspoguļo redakcijas viedokli.