Kontakti    Reklāma
   

Seko līdzi jaunumiem: Twitter Draugiem.lv Facebook
Sākums Raksti e-žurnāls Vecākiem e-Pirmsskolas Izglītība Abonēt

Izglītība un Kultūra Nr.5 (576)

Izglītība un Kultūra Nr.5 (576)

Elektroniskā PDF versija

Abonēt

Lasi avīzē

E-laikraksta IZGLĪTĪBA un KULTŪRA 12. marta numurā lasiet:

Pasniegtas „Ekselences balvas”. Izcilības pamatā ir attieksme pret savu darbu un līdzcilvēkiem, motivācija sasniegt iespējami labāko rezultātu, tāpēc par labiem skolotājiem kļūst tie, kuriem ir raksturīga patiesa vēlme no jaunām personībām veidot nobriedušus cilvēkus ar savu skatu uz pasauli, pirmdien ikgadējā „Ekselences balvas” pasniegšanas ceremonijā fizikas, ķīmijas, bioloģijas un matemātikas skolotājiem sacīja Valsts prezidents Egils Levits.

IZGLĪTĪBAS ZIŅAS

Šuplinska: Nepieciešamības gadījumā Latvijas skolās mācības varēs nodrošināt attālināti.

LIZDA aicina Saeimu pagarināt pedagogu sociālā atbalsta programmu un paplašināt atbalsta saņēmēju loku.

Pasniegtas Latvijas Zinātņu akadēmijas Lielās medaļas.

IZM turpinās darbu pie augstskolu pārvaldības modeļa maiņas.

Izglītojamo individuālo kompetenču attīstībai piešķirs papildu 848 000 eiro.

Durvis ver jaunā Berģu mūzikas un mākslas pamatskola.

Slēdzot mazākumtautības programmu, par sākumskolu pārveidos Balvu pamatskolu.

SKOLU REORGANIZĀCIJA

Kāda ir un veidojas izpratne par kultūrvidi Ogrē. Līdztekus skolu tīkla sakārtošanai, skolu reorganizēšanai un slēgšanai notiek mēģinājumi arī apvienot profesionālās ievirzes izglītības iestādes. Ogres novada domes deputāti nolēma apvienot Ogres Mūzikas skolu un Ogres Mākslas skolu. Nav runa par mazu skolu ar nelielu bērnu skaitu apvienošanu, bet divu spēcīgu skolu reorganizāciju. Lēmumprojekts par skolu apvienošanu radījis sabiedrībā satraukumu par tālāko mācību procesu abās skolās, ir daudz neatbildētu jautājumu arī skolu pedagogiem. Lēmuma pieņēmēji apgalvo, ka tā būs labāk, tā dara arī citur, tādēļ nav rīkotas pat īpašas diskusijas. Tas dara uzmanīgu par to, kā tiek pieņemti lēmumi un vai tā var izveidot kvalitatīvu kultūrvidi, kas esot arī viens no ieceres mērķiem.

EIROPAS EKSĀMENS

Piesaki skolu Eiropas eksāmenam! Vienīgais eksāmens Latvijā, kura jautājumus veido skolēni paši.

VIEDOKLIS

Nedrīkst pārvilkt svītru skolām ar desmitiem gadu pieredzi! Izglītības politikas veidotāju ideja par skolēnu skaita sliekšņa noteikšanu privātskolām, lai saņemtu valsts līdzfinansējumu, skars daudzas Latvijas skolas. Daļai no skolām šīs izmaiņas var nozīmēt darbības izbeigšanu. Taču es uzskatu, ka ikvienai ģimenei jābūt iespējām izvēlēties – sūtīt bērnu valsts vai privātajā skolā – un katrai skolai ir jādod iespēja strādāt.

SPECIĀLĀ IZGLĪTĪBA

Iemācās droši pārprasīt, nevis nedzirdēt. Laikraksts turpina pievērst uzmanību skolēnu ar dzirdes traucējumiem iekļaušanai vispārējās izglītības iestādēs. Latvijas Vājdzirdīgo atbalsta asociācijas „Sadzirdi.lv” valdes locekle Baiba Bicēna atzīst, ka ir daudz veiksmīgu gadījumu, kad vājdzirdīgi un pat nedzirdīgi bērni integrējušies vispārizglītojošās skolās un dzirdīgo sabiedrībā, bet katram, protams, ir savs pieredzes stāsts.

FESTIVĀLS

Jaunie pianisti spēlē džezu un populāro mūziku. Šā gada 7. martā notika Latvijas XXIII Jauno pianistu festivāla „Klavieres populārajā mūzikā un džezā” noslēguma koncerts. Pasākumā bija brīva ieeja un noskaņu palīdzēja radīt kultūrvēsturiskās Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas telpas, īpaši Lielā zāle un izcilās „Steinway” klavieres. Festivāla tēma šogad bija „Pozitīva džeza mūzika klavierēm”.

PIEREDZE

Aizrautīgi vecāki dara labas lietas un iedvesmo bērnus. Notiekošais Friča Brīvzemnieka pamatskolā apliecina, cik svarīgi ir labai idejai atrast vismaz dažus domubiedrus, ticēt, ka izdosies, un, ja dara no sirds un aizrautīgi, tad izdodas un līdzi pavelkas arī citi. Skolēnu vecāki jau septīto gadu pirms pavasara brīvdienām rīko koncertu „Atdod savu sirdi bērniem” – dzied, dejo, spēlē teātri un tā viens otru iepazīst citādi. No lūguma mūzikas skolotājai palīdzēt nodziedāt visiem kopā vienu dziesmu tapis vecāku un skolotāju koris „Mezgli”, kas kļuvis par draugu kopu un veiksmīgi startējis dziesmu un deju svētkos. Bez īpašām kampaņām ir panākta savstarpēja uzticēšanās, iesaistīšanās skolas dzīvē, prieks būt kopā un darīt.

JUBILEJA

Latvju bērnudārzu mātei Martai Rinkai – 140.

 

Laikraksta saturs pieejams abonētājiem.


Kontakti

Izdevniecības vadītāja: Violeta Brenčeva

Tālr. 26002264

E-pasts: info@izglitiba-kultura.lv

Izdevniecības galvenā redaktore: Vita Pļaviņa

Tālr. 29190557

E-pasts: redakcija@izglitiba-kultura.lv 

vecakiem@izglitiba-kultura.lv

 

 

Laikraksts "Izglītība un Kultūra"

Laikraksta "Izglītība un Kultūra" elektroniskais pielikums "Pirmsskolas Izglītība"

Elektroniskais žurnāls „Vecākiem”

No 2019. gada augusta e-izdevumus izdod SIA "V-Media" (Reģ.nr. 4010336926) un SIA "Unigunde" (50003635891)